Augalų persodinimas reprodukcijai, siekiant padidinti sėklų gamybą

Afrikos į pietus nuo Sacharos (SA) žemdirbių bendruomenėse augalų veisimo ypatumus galima panaudoti siekiant pagerinti sorgo ir karvių pupelių, dviejų pagrindinių pasėlių, derlių iš hektaro.

plant extract for sale

Tuo pasibaigė daugiamilijoninis tarptautinis mokslinių tyrimų projektas „Hy-Gain“, kuriam vadovavo Kvinslando universiteto profesorė Anna Koltunow ir kurią palaikė Billo ir Melindos Gateso fondas.


Profesorė Anna Koltunow sakė: „GG quot; Hy-Gain sukurta tam, kad smulkieji ūkininkai galėtų išsaugoti ir pasėti didelio derlingumo hibridines sorgo ir karvės pupelių sėklas."


Hibridai (inbredai, genetiškai skirtingų tėvų palikuonys) buvo neįprastai stiprūs, o derlius iš ploto vieneto žymiai padidėjo.


Tačiau šios savybės nelieka nė vienoje hibridinių augalų išaugintoje sėkloje, nes jos susidaro formuojant lytinį sėklą. Tam reikia mejozės ir apvaisinimo kelio.


Profesorius Corturno teigia, kad lytinis dauginimasis natūraliai atskiria hibridinėse gėlėse susidariusių sėklų genetinius bruožus.


GG quot; Raktas norint išlaikyti hibridinių sėklų derlių iš vienos kartos į kitą slypi viename iš keisčiausių augalų reprodukcinės biologijos aspektų:' apomixis', natūraliai augaluose esantis neseksualus sėklų susidarymo kelias," ji sako.


GG quot; Jei aukštos kokybės hibridinėje sėkloje yra genetinis jungiklis, leidžiantis augalui nelytiniu būdu dauginti naują sėklą, ty be mejozės ir tręšimo, iš gautos sėklos išaugs augalas, identiškas klono klonui. hibridinis tėvas.


GG quot; Tai leis hibridines sėklas išlaikyti ir vėl sodinti ūkiuose kartoms, o tai leis ūkininkams padidinti gamybą ir sutaupyti hibridinių sėklų pirkimo išlaidas kiekvienais metais."


„Hy-gain“ sudaro šešios mokslinių tyrimų organizacijos ir tarptautinė pradinė įmonė. Anksčiau tai buvo profesoriaus Koltunow vadovaujamas penkerių metų projektas, kurį iš dalies finansavo Bilo ir Melindos Gateso fondai.


Profesorius Corturno teigia, kad vienas akivaizdžiausių ankstesnių tyrimų aspektų yra tai, kad pokyčiai, reikalingi norint pereiti nuo seksualinio prie nelytinio, yra palyginti nedideli.


GG quot; Su Hy-Gain mes kuriame augalų prototipus, kad patikrintume, ar galime pritaikyti šiuos vertingus hibridinius požymius, kai hibridai sėjami, žydi ir gamina daugiau veislių," Ji pasakė.


GG quot; Tikslas yra suteikti regionų specifinėms sorgo ir karvių pupelių veislėms, pritaikytoms Afrikos poreikiams, didesnį derlių ir atsparumą.


GG quot; „Hy-Gain“ komandos tikslas yra pateikti labai naudingą technologiją, kurią būtų galima lengvai ir pigiai naudoti veisimui.


GG quot; Vietiniai karvių pupelių ir sorgo augintojai turi sugebėti susisiekti su savo ūkininkų bendruomenėmis ir priimti sprendimus dėl veislių savo vietovėje."


Sėkmės atveju, profesoriaus Koltunow teigimu, „Hy-Gain“ technologija gali būti potencialus GG; žaidimų keitiklis" ūkininkams visame pasaulyje, įskaitant Australijos' sorgo veisimo programą.


Profesorius Koltunowas sakė:" Ši technologija gali padaryti augalų selekciją ir sėklų auginimą efektyvesnę tuo metu, kai grūdų pramonė susiduria su uždaviniu išlaikyti ploto vieneto derlingumą auginimo sąlygomis, kurios tampa vis karštesnės ir sausesnės."


© Baoji Herbest Bio-technologijų Co, Ltd